Jubileusz 10 lecia Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej

W dniach 16 – 19 października 2019 roku odbyły się obchody Jubileuszu 10 lecia Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Czterodniową imprezę, połączoną z Study Tour po Dolnym Śląsku rozpoczęto we Wrocławiu, skąd uczestnicy pojechali do Świdnicy, by wziąć udział  w  konferencji i warsztatach Kongresu Turystyki Polskiej. W programie znalazło się też zwiedzanie miasta i Kościoła Polskiego. Pierwszy dzień zakończyła pokongresowa Gala podczas której wręczono wyróżnienia za działalność turystyczną. Wśród wyróżnionych znalazła się również ITRP, nagrodę odebrał Prezes izby Marek Ciechanowski. Kolejnego dnia odbyło się spotkanie z Prezydent Świdnicy Panią Beatą Moskal-Słaniewską i prezentacja Brandenburgii i Cottbus. Następnie zwiedzono Muzeum – Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Główna uroczystość jubileuszu ITRP odbyła się w Starej Kruszarni w Złotym Stoku.  Przybyłych gości powitał Prezes Izby Marek Ciechanowski, przedstawiając 10 letnią historię ITRP. Najbardziej zasłużonym członkom izby i podmiotom współpracującym, Prezes ITRP Pan Marek Ciechanowski wręczył Złote Odznaki ITRP. Kolejnych wyróżnień dla osób i biur, związanych z turystyką dokonał ponownie Prezes Ciechanowski wręczając okolicznościowe statuetki.

Część oficjalną zakończyły podziękowania i życzenia dla Jubilatki, w tym od Warszawskiej Izby Turystyki w postaci oryginalnego pucharu z dedykacją. Wszyscy przybyli otrzymali monografie „10 lat ITRP”, zawierającą historię izby i dokonania jej członków. Pojawił się okolicznościowy tort i kulinarne specjały przygotowane przez Kopalnię Złota. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego  grającego polskie i zagraniczne przeboje oraz muzykę do tańca.  Galę poprowadziła członek zarządu ITRP Barbara Zabieglik. Trzeci dzień to atrakcje związane z pobytem w Twierdzy Srebrna Góra i czeskim ośrodku narciarsko – rekreacyjnym Kraliki z 60 metrową wieżą widokową. Na wyjątkową kolację i nocleg zaprosił Zamek Międzylesie. Ostatni dzień to zwiedzanie zamku w Międzylesiu, gdzie nocowali uczestnicy i pobyt w Folwarku Ławica k/Kłodzka z mega interesującą  grą w szyfry. Study Tour zakończył mocno adrenalinowy rafting rzeką Nysa Kłodzka, na szczęście wszyscy którzy zasiedli w pontonach dopłynęli.

Warszawską Izbę Turystyki reprezentował Zarząd w osobach Andrzeja Szymańskiego, Elżbiety Wrońskiej, Stanisława Staniszewskiego i Andrzeja Piotra Żukowskiego oraz kierownika biura WIT Sylwii Świderskiej, właścicielki Biura Podróży Raytan Czesławy Orłowskiej, Prezes TKKF Stolica Katarzyny Kędzior.

Honorowymi gośćmi wydarzenia na zaproszenie WIT byli, Prezes Białoruskiego Związku Organizacji Turystycznych Ivan Chura i Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Tomasz Jagodziński. 

Gratulujemy i Dziękujemy ITRP.