Festiwal zawodów – Dzień Turysty w ZS nr 10

Dzień Turysty w Zespole Szkół nr10 im. Stanisława Staszica w tym roku szkolnym odbył się w dniu 1 czerwca 2016 roku. Rok ubiegły naszego festiwalu zabrał nas aż do Ameryki Południowej , w tej edycji Festiwalu Zawodów klasy turystyczne zaprosiły na wyprawę po Bałkanach. Każda z grup miała do dyspozycji odrębną salę lekcyjną , którą wypełniała stosownymi dekoracjami z motywem narodowym. Młodzież przygotowała także quizy, konkursy z wiedzy o poszczególnych państwach, w których można było zdobyć ciekawe nagrody. Niewątpliwą atrakcją była możliwość degustacji potraw regionalnych, także przygotowanych przez uczniów poszczególnych klas.
Klasa 1at opowiadała o atrakcjach Bułgarii ,w sali pojawiła się piaszczysta plaża, leżaki, południowa roślinność i smakowite przekąski. 2at zaprosiła do Rumunii, gdzie w zaciemnionej atmosferze pod sufitem latały papierowe nietoperze, a konferansjer prowadzący prezentację miał podejrzanie bladą cerę i lekko zakrwawiony żabot , na stole dominował krwisto czerwony barszczyk. W Czarnogórze zaś klasa 3at stworzyła pod palmami i w kwietnych ogrodach raj dla turystów . 3bt prezentowała Węgry i już od wejścia pachniało ostrą kuchnią węgierską i rozbrzmiewały ogniste czardasze, można było także odbyć krótki , przyspieszony kurs języka węgierskiego w wersji mocno podstawowej.
Mieliśmy zaszczyt gościć Prezesa Warszawskiej Izby Turystyki Pana Andrzeja Szymańskiego, doświadczonego podróżnika i znawcę turystyki Pana Wiesława Piegata oraz Małgorzatę Pasławską, która wykłada na WSTiJO. Goście, którzy wzięli udział w festiwalu, byli oczarowani i zachwyceni pomysłowością i zaangażowaniem gospodarzy.
E. Wesołowska – koordynator

20160601_122146